Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Gminy Banie
System Rada

System Rada
Profile Radnych, komisje, interpelacje, kalendarz posiedzeń.

System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

Wójt Gminy Banie ogłasza przetarg ustny nieograniczony na najem lokalu użytkowego położonego w Baniach przy ulicy Targowej 22


M. 7140/ 35 /07/08 Banie, 7 stycznia 2008 r.

Wójt Gminy Banie

ogłasza

przetarg ustny nieograniczony na najem lokalu użytkowego położonego w Baniach przy ulicy Targowej 22 , o powierzchni użytkowej 58,52 m2, wyposażony w instalację wodociągowo-kanalizacyjną, centralnego ogrzewania i elektryczną, przeznaczonego do prowadzenia działalności gospodarczej o charakterze handlowo- usługowym, z wyłączeniem sprzedaży alkoholu. Podstawowa działalność nie może wychodzić poza lokal użytkowy i nie może stwarzać uciążliwości dla pozostałych użytkowników lokali mieszkalnych i użytkowych. Umowa najmu zostanie zawarta na czas nieoznaczony.

Kwota wywoławcza miesięcznego czynszu najmu netto: 5,90 za 1m2 powierzchni użytkowej lokalu

Wadium - 500 zł

Postąpienie - 0,10 zł.

Przetarg odbędzie się w dniu 5 lutego 2008r. o godz. 10 00 w sali posiedzeń Urzędu Gminy w Baniach.

Warunkiem udziału w przetargu jest okazanie dowodu wpłaty wadium wniesionego do dnia 01.02.2008 r. na konto Urzędu Gminy w Baniach nr 42 9377 0000 0101 5600 2001 0002 BS Gryfino O/Banie. Kwota wadium zostanie zaliczona zwycięzcy przetargu na poczet miesięcznego czynszu najmu. Pozostałym osobom wadium zostanie zwrócone po przetargu. Przetarg będzie ważny bez względu na liczbę uczestników, jeżeli przynajmniej jeden uczestnik zaoferuje co najmniej jedno postąpienie powyżej ceny wywoławczej. Na przetarg należy zgłosić się z dokumentem tożsamości oraz NIP.

Wadium ulega przepadkowi, jeśli zwycięzca przetargu uchyli się od zawarcia umowy.

Do osiągniętej w przetargu kwoty miesięcznego czynszu najmu zostanie doliczony podatek VAT w wysokości 22%, a także podatek od nieruchomości wg stawki ustalanej uchwałą Rady Gminy Banie, która na rok 2008 wynosi 14,40 zł za 1 m2 rocznie. Ponadto najemca zobowiązany będzie uiszczać:

- opłaty zryczałtowane za dostawę centralnego ogrzewania, wody zimnej i odprowadzenie ścieków, odbiór nieczystości stałych, wg cen dostawców,

- opłatę za dostawę energii elektrycznej wg cen dostawcy.

Przed zawarciem umowy najmu zwycięzca przetargu winien wpłacić kaucję zabezpieczająca roszczenia wynajmującego na konto Urzędu Gminy w Baniach, w wysokości trzykrotnego czynszu najmu wyliczonego wg stawki ustalonej w przetargu powiększonej o 22% podatku VAT. Nie wywiązanie się z powyższego obowiązku uznane zostanie za rezygnację z najmu lokalu równoznaczną z utratą wpłaconego wadium oraz przeprowadzeniem ponownego przetargu na lokal.

Wysokość miesięcznego czynszu najmu może być aktualizowana w okresach nie krótszych niż jeden rok, bez konieczności sporządzenia aneksu do umowy.

Z podstawowymi warunkami umowy najmu należy zapoznać się w pok. nr 20 Urzędu Gminy w Baniach.

Lokal można oglądać po uprzednim ustaleniu terminu z pracownikiem Urzędu Gminy w Baniach tel.41-66-446, w. 30, pok. 20.

Wójt Gminy Banie zastrzega sobie prawo odwołania lub zmiany terminu przeprowadzenia przetargu.

Wójt Gminy

Teresa Sadowska

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Kalina Wójcik 07-01-2008 14:49:19
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Kalina Wójcik 04-01-2008
Ostatnia aktualizacja: Kalina Wójcik 07-01-2008 14:49:19