Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Gminy Banie
System Rada

System Rada
Profile Radnych, komisje, interpelacje, kalendarz posiedzeń.

System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

OŚWIADCZENIE O ZMIANIE IMIENIA (IMION) DZIECKA SKŁADANE PRZED KIEROWNIKIEM URZĘDU STANU CYWILNEGO

Podstawa prawna:
1. Art. 22, 59, 70 ustawy z dnia 28 listopada 2014 r. Prawo o aktach stanu cywilnego (Dz. U. z 2014 r. poz.1741 ze zm.).
2. Ustawa z dnia 16 listopada 2006 r. o opłacie skarbowej (tekst jednolity: Dz. U. z 2015 r., poz. 783 ze zm.).
4. Art.35, 127 § 1 i 2 oraz art. 129 § 1 i 2 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (tekst jednolity: Dz. U. z 2016 r., poz.23 ze zm.).

I. WYMAGANE DOKUMENTY:

  1. Podanie
  2. Dokumenty tożsamości rodziców dziecka:
    • dowód osobisty lub paszport.

II. OPŁATY:

Opłata skarbowa za przyjęcie oświadczenia o zmianie imienia (imion) dziecka - 11,00 zł.
Opłatę skarbową można uiścić na rachunek bankowy Urzędu  Gminy Banie – Bank Spółdzielczy w Gryfinie Filia Banie 42937700000101560020010002 (np. na poczcie, przelewem bankowym) lub kasie Urzędu. Oryginał dowodu zapłaty należnej opłaty skarbowej należy załączyć do wniosku.

III. TERMIN ZAŁATWIENIA SPRAWY:

  1. Niezwłocznie.
  2. Do miesiąca, a w sprawach skomplikowanych do dwóch miesięcy.

IV. JEDNOSTKA ODPOWIEDZIALNA:
Urząd Stanu Cywilnego, pokój nr 18 telefon, 914166 381 wew.27,
e- mail USC usc@banie.pl

V. FORMA ZAŁATWIENIA SPRAWY:

  1. Przyjęcie oświadczenia o zmianie imienia (imion) dziecka wpisanego do aktu w chwili jego sporządzenia (w formie protokołu).
  2. Odmowa przyjęcia oświadczenia o zmianie imienia (imion) dziecka wpisanego do aktu w chwili jego sporządzenia.

VI. TRYB ODWOŁAWCZY:

Odmowa następuje w formie decyzji, od której służy odwołanie do Wojewody Zachodniopomorskiego za pośrednictwem Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w terminie 14 dni od dnia jej doręczenia.

VII. INFORMACJE DODATKOWE:

  1. Rodzice dziecka mogą złożyć przed wybranym kierownikiem lub polskim konsulem oświadczenie o zmianie imienia (imion) dziecka zamieszczonych w akcie urodzenie w ciągu 6 miesięcy od daty sporządzenia aktu urodzenia.
  2. Oświadczenie składają oboje rodzice dziecka lub matka dziecka, w stosunku do którego ojcostwo nie zostało ustalone.

Załączniki do pobrania

Lp. Plik Data dodania Liczba pobrań
1 Oświadczenie o zmianie imienia dziecka (2).docx (DOCX, 13KB) 2017-03-09 13:11:56 226 razy

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Kalina Wójcik 09-03-2017 13:11:56
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Kalina Wójcik 09-03-2017
Ostatnia aktualizacja: Kalina Wójcik 10-03-2017 09:41:03