Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Gminy Banie
System Rada

System Rada
Profile Radnych, komisje, interpelacje, kalendarz posiedzeń.

System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

Szkolenia poświęcone tematowi współpracy samorządu z organizacjami pozarządowymi

Szanowni Państwo,

Serdecznie  zapraszamy na jednodniowe szkolenia poświęcone tematowi współpracy samorządu z organizacjami pozarządowymi w formie jaką są rady działalności pożytku publicznego (dalej RDPP). Wspomniane rady są w samorządach zespołami opiniodawczo – konsultacyjnymi zajmującymi się m. in. opiniowaniem aktów prawnych dotyczących sfer pożytku publicznego np. programów współpracy. Podczas szkolenia zaprezentowana i przeanalizowana zostanie ta forma kooperacji oraz warsztatowo wypracowane i przedstawione zostaną najlepsze zasady funkcjonowania RDPP zgodne z przyjętymi standardami. Nabycie wiedzy w tym zakresie może być bardzo cenne dla pracowników samorządów z uwagi na dobre przygotowanie podstaw prawnych i zasad pracy z przyszłą radą, jak również dla członków lokalnych organizacji pozarządowych, którzy mogą wchodzić w skład niniejszych gremiów. Szkolenie może stanowić również bardzo dobre doświadczenie edukacyjne dla środowiska samorządowego i pozarządowego w kontekście sytuacji ewentualnego powoływania rad działalności pożytku publicznego w przyszłości.

Najbliższe szkolenia zaplanowane są w niżej wymienionych terminach i lokalizacjach:

14.04.2015 – Choszczno

(Internat Zespołu Szkół Nr 1, ul. Chrobrego 27, sala konferencyjna), godz. 9.30-16.00

17.04.2015 – Kołobrzeg

(Hala Milenium, ul. ppor Edmunda Łopuskiego 38, Sala Łucznicza), godz. 09.30-16.00

Udział w szkoleniu jest bezpłatny, a w jego ramach organizatorzy zapewniają materiały edukacyjne oraz catering. Rekrutacja na szkolenia nie ma charakteru terytorialnego (powiatowego czy gminnego), w związku z czym, każda z zainteresowanych osób ma możliwość odbycia szkolenia w wybranym przez siebie miejscu. Do udziału w szkoleniu zapraszamy członków organizacji pozarządowych oraz przedstawicieli (pracowników i radnych) samorządów z terenu województwa.

Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc prosimy o przesyłanie wypełnionych formularzy zgłoszeniowych  (w załączniku) drogą mailową na adres: paulina.kelm@pracowniap.org.pl, faxem na nr 094 340 35 23 lub pocztą na adres: Pracownia Pozarządowa, ul. Dworcowa 2, 75-201 Koszalin do dnia: na szkolenie  w Choszcznie - 12.04, w Kołobrzegu – 15.04.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU!

Załączniki do pobrania

Lp. Plik Data dodania Liczba pobrań
1 formularz zgłoszeniowy - Choszczno i Kołobrzeg.docx (DOCX, 146.22Kb) 2015-04-02 09:38:49 380 razy

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Kalina Wójcik 02-04-2015 09:38:49
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Kalina Wójcik 02-04-2015
Ostatnia aktualizacja: Kalina Wójcik 02-04-2015 09:38:49