Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Gminy Banie
System Rada

System Rada
Profile Radnych, komisje, interpelacje, kalendarz posiedzeń.

System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

INFORMACJA PRASOWA

INFORMACJA PRASOWA

Warszawa, 8 września 2011 - Rusza VII edycja akcji Masz Głos, Masz Wybór, organizowanej przez Fundację im. Stefana Batorego i Stowarzyszenie Szkoła Liderów. Organizacje pozarządowe, grupy nieformalne, biblioteki, samorządy studenckie oraz inne lokalne instytucjemogą zgłaszać swój udział na stronie www.maszglos.pl

Celem tegorocznych działań jest usprawnienie komunikacji między władzą lokalną a mieszkańcami,
a także zachęcenie do świadomego i odpowiedzialnego udziału w wyborach parlamentarnych.

- Często nie wiemy, co robią wybrane przez nas władze, co interesującego dzieje się w naszej miejscowości. Uważamy, że informowanie mieszkańców i komunikacja z władzami  mogą ten problem rozwiązać. Chodzi o to, aby zapraszać i mobilizować mieszkańców. Zachęcać ich, aby wrócili do wspólnoty samorządowej oraz stali się jej współgospodarzami. - wyjaśnia Joanna Załuska, dyrektor programu Masz Głos, Masz Wybór.

Aby zostać uczestnikiem akcji wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej i przejść do realizacji przynajmniej jednego z trzech proponowanych zadań:

  • MÓJ GŁOS MA ZNACZENIE – lokalne działania w ramach ogólnopolskiej kampanii profrekwencyjnej
  • OTWARTA GMINA– kawiarenki obywatelskie, spotkania z radnymi lub posiedzenie komisji tematycznej w miejscu powszechnie uczęszczanym przez mieszkańców,
  • CO SIĘ BĘDZIE DZIAŁO W NASZEJ MIEJSCOWOŚCI– spotkanie przedstawiciela samorządu z mieszkańcami. Temat przewodni: omówienie planowanych działań na przyszły rok w oparciu  o projekt budżetu.                                           

Uczestnicy mogą liczyć na wsparcie organizatorów zarówno w formie merytorycznej, takiej jak porady ekspertów, współpraca indywidualna z koordynatorami, przykłady dobrych praktyk, poradniki, ale również w formie bezpłatnych materiałów promocyjnych, m.in. plakatów, naklejek, długopisów ekologicznych.

W latach 2006-2011 w akcję zaangażowało się w ponad 1200 organizacji i grup nieformalnych. Uczestnicy działali na terenie 485 gmin z całej Polski. Brały w niej udział organizacje z co piątej polskiej wspólnoty samorządowej. Organizacje skupione w akcji włączyły się także aktywnie w kampanie profrekwencyjne m.in. Gdziekolwiek będziesz, zagłosuj.

Dodatkowych informacji udziela:

Joanna Pieśluk

Masz Głos, Masz Wybór

tel. (22) 536 02 49

e-mail: jpiesluk@batory.org.pl, skype: joannapiesluk

www.maszglos.pl 

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Kalina Wójcik 16-09-2011 08:07:07
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Kalina Wójcik 12-09-2011
Ostatnia aktualizacja: Kalina Wójcik 16-09-2011 08:07:07