Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Gminy Banie
System Rada

System Rada
Profile Radnych, komisje, interpelacje, kalendarz posiedzeń.

System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

Zarządzenie Nr 373/2009 Wójta Gminy Banie z dnia 16 czerwca 2009 r. w sprawie Regulaminu wynagradzania pracowników samorządowych zatrudnionych w Urzędzie Gminy Banie.

Zarządzenie Nr 373/2009

Wójta Gminy Banie

z dnia 16 czerwca 2009 r.

 

w sprawie Regulaminu wynagradzania pracowników samorządowych zatrudnionych  w Urzędzie Gminy Banie.

 

            Na podstawie art. 39 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych (Dz. U. Nr 223, poz. 1458) zarządzam, co następuje:

 

§ 1. Ustala się Regulamin wynagradzania pracowników Urzędu Gminy Banie stanowiący załącznik do niniejszego zarządzenia.

 

§ 2. Nadzór nad przestrzeganiem Regulaminu wynagradzania sprawuje Sekretarz Gminy.

 

§ 3. Z chwilą wejścia w życie Regulaminu wynagradzania tracą moc następujące zarządzenia:

1)    zarządzenie Nr 152/04 Wójta Gminy Banie z dnia 3 czerwca 2004 r. w sprawie ustalenia Regulaminu premiowania pracowników zatrudnionych na stanowiskach pomocniczych i obsługi w Urzędzie Gminy Banie;

2)    zarządzenie Nr 56/07 Wójta Gminy Banie z dnia 8 czerwca 2007 r. w sprawie zmiany Regulaminu premiowania pracowników zatrudnionych na stanowiskach pomocniczych i obsługi w Urzędzie Gminy Banie;

3)    zarządzenie Nr 219/04 Wójta Gminy Banie z dnia 28 grudnia 2004 r. w sprawie ustalenia Regulaminu przyznawania nagród za szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej pracowników Urzędu Gminy Banie;

4)    zarządzenie Nr 182/08 Wójta Gminy Banie z dnia 09 maja 2008 r. zmieniające zarządzenie w sprawie ustalenia Regulaminu przyznawania nagród za szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej pracowników Urzędu Gminy Banie.

 

§ 4. Regulamin wchodzi w życie z upływem 14 dni od daty ogłoszenia.

 

 

 

 

 

Załącznik do

Zarządzenia Nr 373/09

Wójta Gminy Banie

z dnia 16 czerwca 2009 r.

 

 

REGULAMIN WYNAGRADZANIA

Na podstawie art. 39 ust. 1 i 2 i art. 58 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych (Dz. U. Nr 223, poz. 1458) oraz art. 77 ustawy z 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (Dz. U. z 1998 r. Nr 21, poz. 94 ze zm.) ustalam Regulamin Wynagradzania Pracowników Urzędu Gminy Banie.

 

I. Postanowienia ogólne.

§ 1. Niniejszy regulamin wynagradzania, zwany dalej ,,regulaminem”, ustala:

1)   wymagania kwalifikacyjne pracowników samorządowych zatrudnionych w Urzędzie Gminy Banie na podstawie umowy o pracę,

2)   szczegółowe warunki wynagradzania, w tym maksymalny poziom wynagrodzenia zasadniczego pracowników samorządowych zatrudnionych na podstawie umowy o pracę,

3)   szczegółowe warunki i sposób przyznawania dodatku funkcyjnego pracownikom samorządowym zatrudnionym na podstawie umowy o pracę,

4)   szczegółowe warunki i sposób przyznawania dodatku specjalnego pracownikom samorządowym zatrudnionym na podstawie umowy o pracę,

5)   szczegółowe warunki przyznawania oraz warunki i sposób wypłacania premii pracownikom samorządowym zatrudnionym na podstawie umowy o pracę,

6)   szczegółowe warunki przyznawania oraz warunki i sposób wypłacania nagród innych niż jubileuszowa pracownikom samorządowym zatrudnionym na podstawie umowy o pracę,

7)   szczegółowe warunki i sposób przyznawania innych dodatków (za pracę w porze nocnej, za opiekę nad osobą w służbie przygotowawczej) pracownikom samorządowym zatrudnionym na podstawie umowy o pracę,

8)   szczegółowe warunki obliczania wynagrodzenia i dodatków za pracę poza rozkładem czasu pracy przyjętym dla danego pracownika.

 

§ 2. Ilekroć w regulaminie jest mowa o:

1) ustawie – rozumie się przez to ustawę z 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych (Dz. U. Nr 223, poz. 1458),

2) rozporządzeniu – rozumie się przez to rozporządzenie Rady Ministrów z 18 marca 2009 r.                w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych (Dz. U. Nr 50, poz. 398),

3) urzędzie – rozumie się przez to Urząd Gminy Banie,

4) kierowniku urzędu – rozumie się przez to Wójta Gminy Banie,

5) pracodawcy – rozumie się przez to Urząd Gminy w Baniach,

6) pracowniku – rozumie się prze to osobę zatrudnioną w Urzędzie Gminy Banie na podstawie umowy o pracę, z wyjątkiem osób zarządzających urzędem według art. 128 § 2 pkt 2 Kodeksu pracy,

7) najniższym wynagrodzeniu zasadniczym – rozumie się stawkę minimalnego wynagrodzenia w I kategorii zaszeregowania, w załączniku Nr 1 do rozporządzenia.

§ 3.1. Wynagrodzenie pracownika zatrudnionego w pełnym wymiarze czasu pracy nie może być niższe od wynagrodzenia ustalonego zgodnie z ustawą z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę (Dz. U. Nr 200, poz. 1679 ze zm.).

2. Pracownikowi zatrudnionemu w niepełnym wymiarze czasu pracy przysługuje wynagrodzenie zasadnicze i inne składniki pracy określonego w umowie o pracę. Wysokość minimalnego wynagrodzenia takiego pracownika ustala się w kwocie proporcjonalnej do wymiaru czasu pracy określonego w umowie o pracę.

 

II. Wymagania kwalifikacyjne.

§ 4.1. Szczegółowe wymagania kwalifikacyjne (wykształcenie oraz umiejętności zawodowe, staż pracy w latach) dotyczące pracowników samorządowych zatrudnionych w urzędzie na podstawie umowy o pracę określa wykaz stanowisk (kierowniczych urzędniczych, urzędniczych, doradców i asystentów, pomocniczych i obsługi) stanowiący Załącznik nr 1 do Regulaminu.

2. Dopuszcza się zatrudnianie na stanowisku, o którym mowa w ust. 1, osoby nie spełniającej wymagań kwalifikacyjnych na to stanowisko, określonych niniejszym Regulaminem.

3. Osoba zatrudniona zgodnie z ust. 2 otrzymuje wynagrodzenie zasadnicze w najniższej kategorii zaszeregowania przewidzianej dla danego stanowiska do czasu uzyskania wymagań kwalifikacyjnych oczekiwanych przez urząd, a określonych w Załączniku nr 1 do Regulaminu.

4. Zatrudnianie na poszczególne stanowiska osób nie spełniających minimalnych wymagań kwalifikacyjnych może nastąpić tylko w wyjątkowych, szczególnie uzasadnionych przypadkach, w szczególności jeśli w procesie otwartego i konkurencyjnego naboru nie zgłosił się żaden zainteresowany, albo zgłaszający się zainteresowany nie dawał rękojmi należytego wykonywania obowiązków.

 

III. Szczegółowe warunki wynagradzania.

 

§ 5.Wynagrodzenie zasadnicze:

1. Minimalny poziom wynagrodzenia zasadniczego pracowników określa rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 18 marca 2009 r. oraz przedmiotowy Regulamin wynagradzania w Załączniku nr 2.  

2. Maksymalny poziom wynagrodzenia zasadniczego pracowników określa załącznik Nr 2.

3. Wynagrodzenie zasadnicze ustalane jest każdorazowo w umowie o pracę poprzez wskazanie kategorii zaszeregowania i oznaczenie kwoty należnej pracownikowi.

4. Zatrudnienie w niepełnym wymiarze czasu pracy skutkuje wypłatą wynagrodzenia zasadniczego w wysokości odpowiedniej do ustalonego w umowie wymiaru czasu pracy.

 

§ 6. Dodatek funkcyjny.

1. Dodatek funkcyjny jest składnikiem wynagrodzenia za pracę i jest przyznawany na stanowisku:

a) sekretarza gminy,

b) kierownika urzędu stanu cywilnego,

c) stanowisku ds. zarządzania kryzysowego, drogownictwa i ochrony przeciwpożarowej,

d) radcy prawnego.

2. Wysokość dodatku funkcyjnego określa tabela stanowiąca Załącznik Nr 3 do regulaminu,

3. Dodatek funkcyjny przyznaje i jego wartość kwotową ustala wójt.

4. Dodatek funkcyjny jest wypłacany w pełnej wysokości za okresy nieobecności w pracy spowodowanej urlopem wypoczynkowym, niezdolnością do pracy wywołaną chorobą oraz korzystaniem ze zwolnień od pracy, których pracodawca ma obowiązek udzielić na podstawie kodeksu pracy i jego przepisów wykonawczych. W razie nieobecności spowodowanej innymi okolicznościami jest proporcjonalnie zmniejszany o liczbę godzin tej nieobecności.

§ 7. Dodatek specjalny.

1. Dodatek specjalny może zostać przyznany pracownikom, z tytułu okresowego zwiększenia obowiązków służbowych lub powierzenia dodatkowych zadań.

2. Podstawę przyznania dodatku, o którym mowa stanowi decyzja wójta, w której należy określić maksymalny okres, do którego dodatek się przyznaje.

3. Dodatek przyznaje się na czas określony nie dłuższy niż istnienie okoliczności, o których mowa w ust. 1, w kwocie wynoszącej co najmniej 20 % i nie więcej niż 40% łącznie wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego osoby, której dodatek przyznano.

4. Dodatek specjalny jest wypłacany w pełnej wysokości za okresy nieobecności w pracy, spowodowane urlopem wypoczynkowym, niezdolnością do pracy wywołaną chorobą oraz korzystaniem ze zwolnień od pracy, których pracodawca ma obowiązek udzielić na podstawie kodeksu pracy oraz jego przepisów wykonawczych. W razie nieobecności spowodowanej innymi okolicznościami jest proporcjonalnie zmniejszany o liczbę godzin tej nieobecności.

 

       § 8. Premie.

        1. Pracownikom zatrudnionym na stanowiskach pomocniczych i obsługi  Urzędu  mogą być przyznawane premie, za wykonywanie obowiązków służbowych  ujętych w przydziale czynności na danym stanowisku pracy.

        2. Premie, o których mowa w ust. 1 i 2 przyznaje Wójt, za okresy miesięczne, przy czym przyznana premia nie może przekraczać 10 % wysokości wynagrodzenia zasadniczego.

        3. Regulamin premiowania pracowników zatrudnionych na stanowiskach pomocniczych i obsługi stanowi załącznik nr 4.

 

 

 

§ 9. Nagrody

1. W ramach posiadanych środków na wynagrodzenia może być utworzony na dany rok kalendarzowy, fundusz nagród, z przeznaczeniem na nagrody za szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej.

2. Wysokość funduszu nagród ustala się w wysokości do 5% planowanego funduszu płac na dany rok kalendarzowy w urzędzie.

3. Nagrody przyznaje się i wypłaca do dnia 31 grudnia danego roku kalendarzowego.

4. Decyzję o przyznaniu nagrody podejmuje Wójt.

§ 10. Dodatek za pracę w porze nocnej.

Pracownikowi wykonującemu pracę w porze nocnej przysługuje dodatek do wynagrodzenia za każdą godzinę pracy w porze nocnej w wysokości 20 % stawki godzinowej wynagrodzenia zasadniczego, nie niższy jednak od dodatku ustalonego na podstawie art. 1518 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy.

 

§ 11. Dodatek za opiekę w służbie przygotowawczej.

1. Sekretarzowi gminy przysługuje dodatek za opiekę nad każdym pracownikiem w służbie przygotowawczej w kwocie 300 zł, nie więcej jednak łącznie niż 600 zł, pod warunkiem, że nie ustanowiono pracownikowi opiekuna w służbie przygotowawczej.

2. Opiekunowi w służbie przygotowawczej przysługuje dodatek za opiekę nad pracownikiem w służbie przygotowawczej w kwocie 300 zł, nie więcej jednak łącznie niż 600 zł.

 

§ 12. Wynagrodzenie za pracę w godzinach nadliczbowych i ponadwymiar.

1. W przypadku wykonywania pracy w godzinach nadliczbowych, udziela się na wniosek pracownika dzień wolny a w razie konieczności wypłaty wynagrodzenia w trybie art. 42 ust. 4 ustawy o pracownikach samorządowych, wypłaca się je w sposób następujący:

1)   za każdą godzinę pracy przysługuje 100 % stawki godzinowej normalnego wynagrodzenia,

2)   za każdą godzinę pracy przysługuje dodatek w wysokości:

            a) 100 % wynagrodzenia - za pracę w godzinach nadliczbowych przypadających w nocy, w niedziele i święta nie będące dla pracownika dniami pracy, zgodnie z obowiązującym go rozkładem czasu pracy, w dniu wolnym od pracy udzielonym pracownikowi w zamian za pracę w niedzielę lub w święto, zgodnie z obowiązującym go rozkładem czasu pracy,

            b) 50 % wynagrodzenia - za pracę w godzinach nadliczbowych przypadających w każdym innym dniu niż określony w pkt a).

2. Dodatek w wysokości 100 % przysługuje za każdą godzinę pracy ponad wymiar czasu pracy ustalony dla pracownika na okres rozliczeniowy zgodnie z art. 130 Kodeksu pracy, chyba że przekroczenie ustalonego wymiaru czasu pracy nastąpiło w wyniku pracy w godzinach nadliczbowych, za które pracownikowi przysługuje już prawo do dodatku, o którym mowa w ust. 1 pkt. 2 albo w wyniku pracy w święto lub niedzielę, za którą pracownikowi nie udzielono dnia wolnego.

3. Wynagrodzenie stanowiące podstawę obliczania składników wynagrodzenia, określonych w ust. 1 i 2, obejmuje wynagrodzenie pracownika wynikające z jego osobistego zaszeregowania, z tym że do podstawy obliczenia składnika, o którym mowa w ust. 1 pkt. 2 i ust. 2 nie wlicza się dodatku funkcyjnego.

 

§ 13. Wynagrodzenie za czas niewykonywania pracy.

1. Pracownikowi przysługuje wynagrodzenie za czas niewykonywania pracy, jeżeli był gotów do jej wykonywania, a doznał przeszkód z przyczyn dotyczących pracodawcy, a także za czas niezawinionego przez niego postoju.

2. Wynagrodzenie, o którym mowa w ust. 1, przysługuje w wysokości wynikającej z osobistego zaszeregowania pracownika.

3. Wynagrodzenie, o którym mowa w ust. 1, nie może być niższe od minimalnego wynagrodzenia za pracę, o którym mowa w § 3.

 

IV. Rozliczenie podróży służbowej.

 

§ 14. Do należności pracowników z tytułu podróży służbowych stosuje się:

1)           rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 30 grudnia 2002 r. w sprawie wysokości oraz warunków ustalania należności przysługujących pracownikowi zatrudnionemu w państwowej lub samorządowej jednostce sfery budżetowej z tytułu podróży służbowej na obszarze kraju (Dz. U. Nr 236, poz. 1990) z tym ustaleniem, że na wniosek pracownika, wójt lub sekretarz gminy mogą zezwolić na przejazd samochodem prywatnym na miejsce szkolenia a koszty przejazdu rozlicza się jak za jazdę środkami komunikacji publicznej,

2)           rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 30 grudnia 2002 r. w sprawie wysokości oraz warunków ustalania należności przysługujących pracownikowi zatrudnionemu w państwowej lub samorządowej jednostce sfery budżetowej z tytułu podróży służbowej poza granicami kraju (Dz. U. Nr 236, poz. 1991).

 

 

V. Postanowienia końcowe.

 

              § 15. 1. Regulaminu nie stosuje się do pracowników zatrudnionych na podstawie mianowania, powołania oraz wyboru.

              2. Każdy nowo zatrudniony pracownik przed przystąpieniem do pracy zostaje zapoznany z niniejszym regulaminem, co potwierdza w pisemnym oświadczeniu, które jest włączane do jego akt osobowych.

              3. W sprawach nieuregulowanych w regulaminie stosuje się przepisy: ustawy o pracownikach samorządowych, rozporządzenie w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych, kodeks pracy.

 

§ 16. Regulamin wchodzi w życie z upływem 14 dni od daty ogłoszenia.

 

 

 

 

 

 

 

Załącznik nr 1

do regulaminu wynagradzania

 

Tabela minimalnych wymagań kwalifikacyjnych

 

Stanowisko

Minimalne wymagania kwalifikacyjne

Sekretarz

 

Art. 5 ust. 2 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych (Dz. U. Nr 223, poz. 1458)

Kierownik USC

Art. 6a ustawy z dnia 29 września 1986 r. Prawo o aktach stanu cywilnego (Dz. U. z 2004 r. Nr 161, poz. 1688 z późn. zm.)

Inspektor

 

wyższe odpowiedniej specjalności umożliwiające wykonywanie zadań na stanowisku , a w odniesieniu do stanowisk urzędniczych i kierowniczych stanowisk urzędniczych, na których stosunek pracy nawiązano na podstawie umowy o prace, a także wymagania określone w ustawie stosownie do opisu stanowiska

Średnie o profilu ogólnym lub zawodowym umożliwiające wykonywanie zadań na stanowisku, a w odniesieniu do stanowisk urzędniczych i kierowniczych stanowisk urzędniczych stosownie do opisu stanowiska;

3 lata stażu pracy

Podinspektor

Wyższe odpowiedniej specjalności umożliwiające wykonywanie zadań na stanowisku , a w odniesieniu do stanowisk urzędniczych i kierowniczych stanowisk urzędniczych, na których stosunek pracy nawiązano na podstawie umowy o prace, a także wymagania określone w ustawie stosownie do opisu stanowiska

Średnie o profilu ogólnym lub zawodowym umożliwiające wykonywanie zadań na stanowisku, a w odniesieniu do stanowisk urzędniczych i kierowniczych stanowisk urzędniczych stosownie do opisu stanowiska;

3 lata stażu pracy

Referent

 

Średnie o profilu ogólnym lub zawodowym umożliwiające wykonywanie zadań na stanowisku, a w odniesieniu do stanowisk urzędniczych i kierowniczych stanowisk urzędniczych stosownie do opisu stanowiska;

2 lata stażu pracy

 

Młodszy referent

 

Średnie o profilu ogólnym lub zawodowym umożliwiające wykonywanie zadań na stanowisku, a w odniesieniu do stanowisk urzędniczych i kierowniczych stanowisk urzędniczych stosownie do opisu stanowiska

 

Radca prawny

Art. 24 ustawa z dnia 6 lipca 1982 r. o radcach prawnych (Dz. U. z 2002 r. Nr 123, poz. 1059 z późn. zm.)

Goniec

Podstawowe i umiejętność wykonywania czynności

kierowca OSP

(samochodu osobowego)

Ustawa z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (Dz. U. z  2007 r. Nr 125, poz. 874 z późn. zm.)

Konserwator

zasadnicze zawodowe umożliwiające wykonywanie zadań na stanowisku

Robotnik gospodarczy

Podstawowe i umiejętność wykonywania czynności

Sprzątaczka

Podstawowe i umiejętność wykonywania czynności

Pracownik I stopnia wykonujący zadania           w ramach prac interwencyjnych i robót publicznych

Średnie

Średnie

2 lata stażu racy

Średnie

3 lata stażu pracy

Pracownik II stopnia wykonujący zadania          w ramach prac interwencyjnych i robót publicznych

Wyższe

Wyższe

3 lata stażu pracy

 

 

 

 

 

  

 

 

Załącznik nr 2

do regulaminu wynagradzania

TABELA MIESIĘCZNYCH MINIMALNYCH I MAKSYMALNYCH KWOT

 WYNAGRODZENIA ZASADNICZEGO

 

 

Kategoria zaszeregowania

 

 Minimalna kwota w złotych

 

Maksymalna kwota w złotych

 

I

 

 1.100

 

2.100

II

 

 1.120

2.200

 

III

 

 1.140

 

2.300

 

IV

 

 1.160

 

2.400

 

V

 

 1.180

 

2.500

VI

 

 1.200

 

2.600

 

VII

 

 1.250

 

2.700

 

VIII

 

 1.300

 

2.800

 

IX

 

 1.350

 

2.900

 

X

 

 1.400

 

3.000

 

XI

 

 1.450

 

3.200

 

XII

 

 1.500

 

3.400

 

XIII

 

 1.600

 

3.600

 

XIV

 

 1.700

 

3.800

 

XV

 

 1.800

 

4.000

 

XVI

 

 1.900

4.400

 

XVII

 

 2.000

4.800

 

XVIII

 

 2.200

5.400

 

XIX

 

 2.400

6.000

 

XX

 

 2.600

 

6.100

 

XXI

 

 2.800

 

6.200

 

XXII

 

 3.000

 

6.300

 

 

 

 

Załącznik nr 3

do regulaminu wynagradzania

 

 

 

Tabela dodatku funkcyjnego

 

Stanowisko

Procent minimalnego wynagrodzenia zasadniczego w I kategorii zaszeregowania, określone w tabeli miesięcznych minimalnych 

i maksymalnych kwot wynagrodzenia zasadniczego, stanowiącej załącznik nr 2 do regulaminu wynagradzania

Sekretarz

do 120 %

 

Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego

do 80 %

 

Stanowisko ds. zarządzania kryzysowego, drogownictwa i ochrony przeciwpożarowej,

Radca prawny

do 70 %

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

Załącznik Nr 4

do regulaminu wynagradzania

 

 

Regulamin premiowania pracowników zatrudnionych na stanowiskach pomocniczych i obsługi w Urzędzie Gminy Banie.

 

§ 1. W ramach posiadanych środków na wynagrodzenia tworzy się fundusz premiowy w wysokości do 10 % wynagrodzenia zasadniczego pracowników zatrudnionych na stanowiskach pomocniczych i obsługi.

 

§ 2. 1. Pracownik nabywa prawo do premii po przepracowaniu pełnego miesiąca oraz sumiennym i starannym wykonaniu ustalonych zadań premiowych, do których należą w szczególności:

1) terminowe i rzetelne wykonanie zadań służbowych wynikających z zakresu czynności lub polecenia służbowego,

2) przestrzegania ustalonego czasu pracy,

3) przestrzeganie regulaminu pracy,

4) przestrzega przepisów i zasad bhp oraz przepisów p.poż,

5) poszanowanie i zabezpieczenie mienia na stanowisku pracy,

6) dążenie do uzyskania w pracy jak najlepszych wyników,

7) wydajność i operatywność w pracy,

8) oszczędność materiałów stosowanych w pracy.

2. Pracownik zachowuje prawo do premii w pełnej wysokości za dany miesiąc, mimo nieobecności w pracy w tym miesiącu, jeżeli nieobecność była spowodowana :

1) szkoleniem lub oddelegowaniem na kursy obowiązujące na danym stanowisku pracy,

2) oddelegowanie do pracy w innej miejscowości lub podróżą służbową,

3) chorobą zawodową  lub wypadkiem przy pracy bądź wypadkiem w drodze do pracy lub z pracy.

3. Pracownik traci prawo do premii za dany miesiąc w razie:

1) nieusprawiedliwionej nieobecności w pracy,

2) opuszczenia stanowiska bez usprawiedliwienia ,

3) spożywania alkoholu w pracy lub przystąpienia do pracy po spożyciu alkoholu,

4) wyrządzenia pracodawcy szkody z winy umyślnej,

5) otrzymanie kary upomnienia lub nagany,

6) rozwiązania stosunku pracy bez wypowiedzenia z winy pracownika lub porzucenia pracy,

7) spóźniania się do pracy,

8) odmowy wykonania polecenia służbowego.

 

§ 3. 1. Premię ustala i przyznaje Wójt Gminy.

2. Premia za dany miesiąc nie może przekraczać 10 proc. wynagrodzenia zasadniczego.

3. Premia za dany miesiąc zostanie proporcjonalnie obniżona, nie więcej niż o 50 %, w razie niepełnego wykonania powierzonych zadań.

4. Za okres przebywania pracownika na zwolnieniu lekarskim lub zasiłku chorobowym wynikającym nie z winy pracodawcy, wysokość premii ulega proporcjonalnie pomniejszeniu za każdy dzień nieobecności.

 

§ 4. Wnioski o wypłatę premii sporządza pracownik ds. kadr i przedkłada do akceptacji Wójtowi Gminy.

 

§ 5. Pracownikowi przysługuje prawo odwołania się od decyzji w sprawie przyznania premii i określenia jej wysokości do kierownika urzędu w terminie siedmiu dni od daty wypłaty premii.

 

§ 6. Premia wypłacana jest w terminie wypłaty wynagrodzenia za pracę.

 

 

 

 

 

 

 

 

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Kalina Wójcik 06-07-2009 08:28:25
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Kalina Wójcik 03-07-2009
Ostatnia aktualizacja: Kalina Wójcik 06-07-2009 08:28:25